מדריך לנוסעים לחו"ל

מסמכים

הצטיידו בתעודת מושתל ו/או מכתב ממרכז ההשתלה המאשר היותכם מושתלי שתל שבלול, באנגלית.

הצטיידו בכרטיס נכה בינלאומי – על מנת להנפיק כרטיס נכה בינלאומי יש לפנות לארגון הגג של ארגוני נכים ונכים בלתי מאוגדים, בינהם אלו"ט .

כתובת: רחוב פרישמן 57 תל אביב. טלפונים: 03-5238799, 03-5273757. פקס: 03-52404265.

יש לפנות טלפונית לקבלת טופס הרשמה, לשלוח את הטופס בצירוף תמונה ותשלום סימלי. הכרטיס מגיע תוך מספר ימים, ניתן לאסוף אותו באופן עצמאי במקרים דחופים. צד אחד כתוב בשפה העברית ובצד השני בשפה האנגלית. תוקף הכרטיס לשנה. הכרטיס מסייע מאוד בשדה התעופה בישראל בתור לבידוק, עם הצגת הכרטיס לאחד מאנשי הביטחון, מעבירים את כל המשפחה מידית לראש התור ומקלים מאוד גם בזמן הבדיקה.

בכל פארק שעשועים בארה"ב, ממש בכניסה יש שרות לקוחות, ניתן לגשת לשם ולקבל אישור לכל המשפחה להיכנס לכל מתקן בתור מיוחד מהיר. שימו לב – הכרטיס אינו תו חניה לנכים בחו"ל.

הצטיידו בתדפיס של התכניות/דיסק און קי המכיל את התכניות של המעבדים שלכם, למקרה שהתכניות יימחקו ותצטרכו לשחזר אותם במיפוי/תכנות מחדש במרכז שירות של חברת השתלים בחו"ל.

 

כתובות וטלפונים

הצטיידו בכתובות וטלפונים של מרכזי ההשתלה ומרכזי השירות של חברת השתלים שלכם בארצות בהן תבקרו. בדקו את לוחות החופשים בארצות בהן תבקרו (ייתכן שביקורכם יחול בדיוק במועד חופשה ומרכזי השירות עלולים להיות סגורים).

 

למציאת מרכז השירות שלכם בחו"ל

אדוונסד ביוניקס

מד-אל

קוכליאר

 

קחו אתכם את הציוד לשתל בתיק האישי

קחו אתכם למטוס את הציוד של השתל בתיק האישי. המזוודות/המטענים שנשלחים למטוס עלולים להינזק או ללכת לאיבוד.

בכל משך השהייה שלכם בחו"ל, שאו עמכם בתיק האישי את החלפים הרזרביים לשתל, על מנת שיהיה נגישים לכם בעת הצורך. אפילו אם זה יצריך מכם לעבור בדיקה ביטחונית במקומות מסוימים. ארזו אותם בתיק הקיט שקיבלתם בערכה או בתיק מתאים אחר ודאגו שיהיה קל ונוח לגישה בזמן טיול, וקשיח דיו להגן ממכות שהתיק עלול לחטוף בתנועה/בנפילה.

הקפידו להצטייד בכל חלקי החילוף הרזרביים למקרה שיתקלקל חלק מסוים ותצטרכו להחליפו.

קחו אתכם כבל שיחבר את הסטרימר לשתל או מערכת ה-FM שלכם לשקע האוזנייה של המטוס במידה שאתם רוצים לשמוע מוזיקה/ לצפות ולהאזין לסרט המוקרן במטוס.

 

בידוק ביטחוני בשדה התעופה

בבידוק הביטחוני רוב הסיכויים שלא תיתקלו בבעיה מיוחדת.

מעבר בגלאי מתכות – תפקוד השתל/מעבד הדיבור אינו מושפע ואינו ניזוק מגלאי מתכת או ממערכות בידוק בטחוני. עם זאת, מכיוון שהשתל מכיל חלקים מסוימים שעשויים להתגלות בבדיקות כאלו, מומלץ לנתק את המגנט כאשר אתם עוברים בגלאי המתכות. תוכלו לחברו שוב ברגע שתצאו ממנו.

במידה ותתעורר בעיה בנקודת הביקורת, הציגו את תעודת המושתל שקיבלתם מחברת השתלים.

אם תבקשו להימנע ממעבר בגלאי המתכות, ייתכן שתידרשו לעבור בדיקה ויזואלית (תתבקשו להראות את המעבדים ולהצביע על מקום השתל בראש) ופיזית (מישוש הגוף).

בכל מקרה, תמיד הקפידו לשאת עמכם תעודת מושתל או מכתב ממרכז ההשתלה שלכם (באנגלית או בשפה המדוברת בארץ אליה תסעו), המאשר את היותכם מושתלי שתל קוכליארי, והציגו אותה לבודקים אם תתעורר בעיה או תידרשו לכך.

מכונות שיקוף רנטגן – המשמשות לבדיקת תכולת המזוודות, עלולות לגרום נזק למיקרופון של המעבד (וגם של מכשירי שמיעה או כל מוצר אלקטרוני אחר), לכן הימנעו מלארוז אותו במזוודות שנשלחות למטוס וקחו איתכם תמיד את הציוד לשתל בתיק האישי שתיקחו עמכם למטוס.

במקרה שמעבד רזרבי נמצא בתיק האישי ועל התיק לעבור בדיקה במכונת השיקוף רנטגן, וודאו שהמעבד לא יבוא במגע ישיר עם הסרט הנע. עליו להיות בתוך נרתיק בתוך התיק. דאגו שבמעבד הרזרבי לא יהיו סוללות, כי אם המעבד יידלק בטעות בזמן השיקוף במכונה, התכניות שבו יכולות להימחק.

 

סוללות

הסוללות הנטענות מכילות ליתיום, חומר דליק. רשות התעופה אוסרת לארוז סוללות ליתיום במזוודות מחשש לשריפה במטוס. למושתלים יש אישור לשאת אותן עליהם/בתיק למטוס בלבד, משום שבמקרה שיהוו בעיה, יהיה קל יותר לטפל בה במטוס מאשר בתא המטען. הנחיה זו נכונה לא רק לשתלים קוכליאריים אלא גם למוצרים אלקטרוניים רבים כגון טלפונים סלולאריים, נגני מוזיקה, מחשבים נישאים, טאבלטים ועוד. לטיפים נוספים לגבי נסיעה בטוחה עם סוללות ועזרים אלקטרוניים קרא כאן >>

קחו עמכם כמות גדולה של סוללות חד-פעמיות להחלפה או סוללות נטענות רזרביות.

קחו עמכם שנאי שיאפשר הטענה של הסוללות הנטענות בעת הצורך.

טסים בטיסה ארוכה? דאגו לקחת איתכם בתיק צד שני סטים של סוללות נטענות ומטען. נצלו את ההמתנה בשדה התעופה למטוס הבא לצורך הטענה מחדש של הסוללות שהתרוקנו.

בדקו אפשרות לבטח את המטען והסוללות בביטוח הטיסה שלכם.

בררו איזה סוג שקע/תקע קיים בארץ בה תבקרו והצטיידו במתאם הנכון שיחבר בין התקע של המטען סוללות שלכם לשקע בארץ בה תבקרו. בערכת השתל שקיבלתם, יש את המתאמים העיקריים המשמשים ברוב הארצות, אך בדקו את הנושא ליתר ביטחון שלא תופתעו ותיתקעו בלי מתאם מתאים. ניתן גם לרכוש מתאם אוניברסלי בחנויות למוצרי חשמל בכל ארץ, כולל בשדה התעופה.

על סוגי השקעים/תקעים הקיימים קראו כאן >>

אם תבלו הרבה בנסיעות, מומלץ לקחת איתכם את המתאם לשקע 12 וולט ברכב. תוכלו להטעין את הסוללות הנטענות במהלך הנסיעה ברכב.

אם תשהו תקופה ממושכת באזור ללא חשמל, או שאתם מעוניינים בגיבוי לחירום, הצטיידו במטען נייד שפועל על סוללות נטענות.

בבתי מלון מסוימים, כדי לחסוך בחשמל, החשמל מתנתק אוטומטית בצאתכם מן החדר. בררו זאת כשאתם נרשמים לבית מלון והיערכו בהתאם. במידה וכך נהוג בבית המלון שבו תתאכסנו, בקשו שיציידו אותכם במפתח שיאפשר לחשמל בחדר שלכם להמשיך לעבוד, או שתדאגו להטעין את הסוללות מראש. אל תבנו על הטענת הסוללות בזמן שאתם נעדרים מן החדר.

קחו אתכם שקע מאורך (כולל 3-6 שקעים) עם חוט מאריך. בחדרי מלון לא תמיד יש מספיק שקעים להטענת כל הציוד החשמלי/אלקטרוני שלכם. הוסיפו בהתאם מתאם ו/או שנאי.

 

הגנה על המעבדים

מפני רטיבות – נוסעים לסקי? מבקרים בעונה גשומה? דאגו להגן על המעבדים באמצעות שקיות/כיסויים/קופסאות של חברות השתלים/אחרים המיועדים לאטימה בפני מים. הקפידו לקחת את המייבש/ קופסה אטומה עם קפסולות לייבוש, ולייבש מידי לילה את המעבדים ויחידות הראש.

מפני נפילה, נזק ואבדן – מעבד הוא דבר יקר מאוד. עשו כל מאמץ למנוע שייפול ויינזק או ילך לאיבוד. הצמידו את המעבדים לאוזניים באמצעות לולאות הוקי/חוט נשיאה עם קליפס לדש הבגד, או חבשו כובע/בנדנה.

 

דאגו לבטח את המעבדים

ניתן לבטח את המעבדים במסגרת ביטוח תכולת הדירה/בית שלכם. יש לוודא עם סוכן הביטוח שלכם שהביטוח תקף גם מחוץ לשטח הדירה/הבית. בנסיעות לחו"ל יש לדאוג לפוליסה מיוחדת שתבטח את המעבדים שלכם למקרים שיינזק או יאבד בזמן שהותכם בחו"ל.

 

מדריכים לנוסעים לחו"ל של חברות השתלים

לכל חברת שתלים יש מדריך למושתל הנוסע לחו"ל. העזרו בו.

אדוונסד ביוניקס 1 , אדוונסד ביוניקס 2

קוכליאר

מד-אל

 

נסיעה מהנה ובטוחה!!!

 

 

 

תגובות

FacebooktwittermailFacebooktwittermail