איתי אוריאל

פורסם על-ידי בתאריך .
הילד איתי אוריאל

איתי אוריאל כיתה ב' נס ציונה:

שלום, שמי איתי.
עשו לי את הניתוח בפתח תקווה כשהייתי בן שנה. לאחר כמה שנים התרגלתי אליו, יום אחד כשהייתי בן 6 גילו לי שיחליפו את המכשיר הכבד לדק יותר.
לא רציתי בהתחלה. הוריי הסבירו לי שלא אצטרך יותר גופייה ולא יהיה לי כאב בגב. כיום אני נהנה ממכשירי הנפלא ומתכוון לעשות ניתוח בשביל המכשיר השני. השתל נותן לי הרבה מאוד שאוכל לשמוע את חבריי ולשמוע מוזיקה וסרטים.

הוריו של איתי, יואל וורד אוריאל, מספרים:

איתי הושתל בגיל שנה, כשבועיים לאחר יום הולדתו הראשון, בביה"ח שניידר בפתח תקווה, לאחר שהתברר שיש לו ירידה עמוקה בשמיעה ומכשירי השמיעה הרגילים לא יוכלו לעזור לתפקודו השמיעתי. איתי הושתל בנוקלאוס 24 (מעבד נישא על הגוף) של חברת קוכליאר. כבר בזמן החיבור הראשון לשתל, הגיב לצלילים. ההתקדמות שלו בשמיעה עם השתל הייתה מהירה מאוד והוא סגר מהר את הפערים שנוצרו בשנת חייו הראשונה, בה לא שמע. איתי התחנך בגן מיח"א במסגרת לילדים עם שפה אוראלית וקיבל גם שיעורי דיבור עם קלינאית.

לא ציפינו שהשתל יעשה ניסים ונפלאות. התוצאות היו מעל ומעבר למצופה. אנחנו לא רוצים לחשוב מה היה קורה אילולא הושתל. השתל הציל אותו ואת שירה אחותו מהחירשות ופתח בפניהם עולם הרבה יותר קל. כיום איתי מתבסס על שמיעה בלבד ללא צורך בקריאת שפתיים והולך עם סבא שלו לקונצרטים של מוזיקה קלאסית שהוא כל כך אוהב.

כיום איתי בן שמונה ולומד בכיתה ב' במסגרת רגילה לשביעות רצונם של כולם. הוא מוציא ציונים נהדרים במבחנים, אין לו טעויות כלל בהכתבות, וזה אומר המון על תרומת השתל לאיתי. זו המצאה מדהימה. השתל גם פיתח אצלו ביטחון עצמי גבוה מאוד ותרם למקובלות שלו בחברה השומעת.

אנו מאוד מרוצים ולא מצטערים לשנייה על ההחלטה להשתיל אותו. ממליצים בחום להורים שהמליצו להם לנתח את ילדם לעשות זאת, כמובן, בגיל מה שיותר מוקדם על מנת להפיק את התועלת המקסימלית מהשתל.

השנה שודרג השתל של איתי מנוקלאוס 24 (מעבד נישא על הגוף) לנוקלאוס 5, המורכב על האוזן.

 

כתבות

סיפורו של איתי אוריאל – אתר שניידר

"סבא תשים לי בטהובן", ורד אוריאל, מוסף סגנון, אפוק טיימס, 22/02/2010

 

מהבלוג של ורד אוריאל בקפה דה מרקר

27.3.10 – היציאה מעולם הדממה

3.4.10 – האוזניים של אמא ואבא

8.4.10 – השמיים הם לא הגבול

9.7.13 – יפה השמיעה (גם עם השתל)

תגובות

פורסם ב- ,