פרק ב': עובר קיץ מוזר, מי חושב על שתל?

פורסם על-ידי בתאריך .

אני יורדת אל י' הממתין ברכב, ועדיין לא מבינה מה שמעתי עכשיו, תחושה שאני מעבירה גם לו.  עכשיו צריך לנסות לקלוט במה מדובר, אבל גם החומר הראשוני שאני קוראת עוד לא ממש חודר למחשבה ולהבנה. הסוכן הקבוע שלי למכשירי שמיעה מצייר לי ציור סכימתי, אבל אני לא יכולה לדמיין דבר כזה על הראש שלי דווקא.

15/05/05

ואז י' היקר שלי נפגע בתאונה, נוקע את הרגל, אמבולנס, בית חולים, תחושה איומה של חוסר אונים. ואני לא חושבת עדיין אפילו שלו הייתי כבר עם השתל, ייתכן שהתחושה הייתה פחות קשה.

חודש אחרי, מציע י' היקר, רגלו מחלימה יפה: ניסע לאמריקה, זה אפשרי! השתכנעתי: יודע מה, גם אני מתה לנסוע, ואני מסתערת על התוכנית לטיול ועל סוכנת הנסיעות שהוכיחה עצמה בגילוי אמריקה הקודם, שנה בלבד קודם לכן.

יוני –יולי- אוגוסט – ספטמבר 2005

עובר לו הקיץ, התוכנית מוכנה, המזוודות נפתחות ומתמלאות, הכרטיסים כבר ביד, יש ביטוח רפואי לנסיעה.

והעיניים צורבות לי משהו פחד, אני רצה לבית מרקחת, קונה טיפות, לא עוזרות ממש.

זה יעבור לי, הרי כל הנאחס נשאר על הקרקע כשאני עולה לשחקים.

וזה לא ככה במקרה הזה…..

14/09/05

ארבעה ימים לפני הטיסה, אני באה לעבודה, לא מצליחה לקרוא בשום אופן אותיות וספרות קטנות שאני צריכה לקרוא. משהו רע קורה פה ורופאת העיניים הקבועה שלי איננה, כנראה בחו"ל. לא נשארת ברירה, אני מצלצלת לאמא שלי שתלווה אותי לבית חולים קרוב.

חדר מיון והמתנה ארוכה במרפאת העיניים, הראייה מתדרדרת במהירות. קוראים לי לבסוף ברמקול, אבל אני לא מזהה קולית את שמי. פרק בנגישות לא היה מזיק להם שם, ללא ליווי הייתי אבודה. הבעיה מאובחנת לבסוף, יובש עיניים חריף, צריך טיפול, צריך לבטל את הטיול.

אמי משאירה אותי שם לבד, צריכה לסדר משהו עבור עצמה. אני יושבת על הספסל, ניגש איש, כנראה מבוגר, אני רואה צללית מטושטשת במיוחד.  הוא מדבר, אני קפואה, לא מבינה מילה ממה שהוא אומר, לא רואה לא שומעת.

25/09/05

במקום טיול, אני מבלה בין הטיפות, המשחות והרופאים, עד שאני מגיעה לפרופסור מומחה, התקשורת איתו קשה ונוקשה, תסכול ברמות, מזל ש – י' היקר לצידי. מסתבר שהאיש קלט את העניין. הוא אמר משהו מעין זה:

אני מקווה שיום אחד תימצא הטכנולוגיה שתשפר את ראייתך, ואלי את שמיעתך.

האם הייתה זו  מעין נבואה?

וחברה יקרה אומרת לי:

ה' רקם = מקרה.

שום דבר לא קורה במקרה, את תראי.

תגובות

פורסם ב- ,