פרק ג': הדרך הארוכה לנפילת האסימון

פורסם על-ידי בתאריך .

29/09/05

14 יום נשארתי בבית עד שהעיניים החולות החלימו במידה מספקת כדי לחזור לעבודה ולשיגרה.  הראיה שבה למצבה הקודם, שלא היה מזהיר, אך חייתי אתו בשלום, תודה. המזוודות רוקנו זה מכבר, מחכות לתורן מחדש בטיול אחר.

1/1/06

ואכן, חידק הנסיעות והטיולים לא עזב אותנו. י' היקר מציע: צפון אמריקה התבטלה,  מה דעתך על דרום אמריקה? זה גם מתאים לחורף, העונות הפוכות, הוא מזכיר לי.  אחרי חודשיים של התלבטות, יאללה, מסכימה. סוכנת הנסיעות שלנו ממליצה על מדריך ואנו נרשמים, רצים להתחסן (ארבע זריקות כל אחד, עמדנו בזה בגבורה…) ולמפגש הקבוצה המקובל שבוע לפני.

11/1/06

שם אנו מבקשים מן המדריך שיתוף פעולה צנוע, אך חשוב: אני משתמשת בהרצאות במערכת הגברה FM, המורכבת ממשדר ומקלט המאפשרים שמיעה בתנאי רעש ו/או מרחק כאילו שודרו המסרים השמיעתיים היישר אל אוזני. מדריכנו החדש מקבל מעט "שוק" מן העניין, הוא יבין בהמשך וגם ישתף פעולה היטב.

18/01/06

אנו עולים למטוס, נופי דרום אמריקה, טבע ואדם, לפנינו.  מדריכנו קל רגליים הוא כאיילה שלוחה, ואני רצה כל היום אחריו ואחרי ה – FM שלי, כל מילה שאפשר אני רוצה לשמוע.  שתי מערכות לקחתי אתי, החדשה והישנה שתשמש לי גיבוי.

אי שם בדרך המערכת החדשה משתבשת, תקלה שתתוקן לבסוף רק אצל היבואן בארץ. אני מגישה למדריך משדר מדגם ישן, עם חוט ארוך המגיע עד לברכיו, הוא אינו יודע איך "לאכול" את העניין. אנו בצ'ילה, ברזיל עוד לפנינו: "זה החוט לפני החוטיני!" אני מכריזה, מעוררת גלי צחוק באוטובוס.

לקראת סוף הדרך, בברזיל, אנו זוכים בקבלת פנים טרופית רטובה במיוחד, גם מערכת ה – FM הישנה (הגיבוי)  יוצאת מכלל פעולה. אוי, למה לא הבאתי אתי קיט ייבוש מהארץ?? אבל אין מקום לויתור, עוד ימי טיול מרתקים לפנינו.

08/02/06

למסלול הטיסה הארוך והמוזר הביתה (ריו דה ז'אניירו  – סאו פאולו – רומא – תל אביב, לאלאיטליה הפתרונים) אני עולה מצוננת מאוד, השמיעה ירדה קשות. לתקשר אתי זו משימה המתסכלת גם את הסבלניים בקבוצה, רק י' היקר נשאר אתי בכל מצב.

שעות רבות יעברו, ואני מגיעה למסקנה, שאחרי 22 יום במאמץ מרוכז עם קבוצה של אנשים בעלי שמיעה רגילה, וגם ל – י' היקר לא קל כמתווך ומקשר כל הזמן, צריך פיתרון.

ואולי יש כזה: שתל השבלול!

מה עושים מכאן? לאן פונים? באיזה סדר מתחילים?

תגובות

פורסם ב- ,