אורה לפידות

פורסם על-ידי בתאריך .

אורה לפידות, בת 65, מושתלת 11 שנה.

נולדתי שומעת ושמעתי מצוין עד שבגיל 35 בערך, התחלתי לשים לב שאני לא שומעת צלצולים. עבר עוד זמן רב עד שהעזתי ללכת לבדיקת שמיעה. פחדתי לשמוע את האמת. בבדיקת השמיעה הראשונה, כשהציעו לי מכשיר קטן באוזן, ברחתי משם. אמרתי לעצמי שאם אני לא שומעת טוב, לא נורא, מכשיר לא בשבילי.

 המשכתי לעבוד ולנהל אורח חיים מלא. הכול היה יחסית בסדר. כשהגעתי לגיל 50, המצב החמיר ביותר. ההידרדרות הייתה מהירה מאוד. הבנתי מהר מאוד שאי אפשר לרפא, אבל התחלתי לרוץ בכל רחבי הארץ לחפש מומחים שאולי ידעו מה  אפשר לעשות כדי לעצור את הירידה. אף אחד לא ידע.

כשהתחלתי לבדוק את נושא השתל, ביקשתי לפגוש מישהו שכבר הושתל. האדם המושתל היחיד שפגשתי שמע טוב בעבר ,כמוני, והתחרש עקב מחלה. הוא הלך עם המכשיר הגדול, עם חוט. בכיס היו לו סוללות, כל 6 שעות היה צריך להחליף סוללה. השאלה הראשונה ששאלתי אותו, האם הוא יכול להבין דיבור בלי לקרוא שפתיים, הוא אמר שבלי קריאת שפתיים הוא לא מסתדר אבל  הוא מאוד מרוצה. היה מאוד מאושר! לא הבנתי איך הוא מאושר כל כך… רק אחרי שעברתי את הניתוח התחלתי להבין.

אז עדיין לא הייתי בשלה לניתוח. פחדתי גם מהניתוח עצמו ובעיקר מהתוצאות. אולי זה לא יעזור?

ככה המשכתי, עוד שנה עברה, ועוד שנה, עד שהרגשתי שאי אפשר להמשיך כך. הגעתי למצב כזה, שאחרי שנתיים שישבתי בבית , לא דברתי עם אנשים כמעט, הרגשתי ממש לא טוב . ואז  אמרתי לעצמי שלא מעניין אותי שום דבר: אני חייבת לעבור השתלה. הפסקתי לפחד מהניתוח. הלכתי אליו עם תקווה גדולה שאהיה בין אלו שמצליחים …

כשהגעתי ל"בני ציון" הייתי שלמה עם עצמי לחלוטין, הפקדתי את עצמי בידיה של פרופ' לונץ ואח"כ אצל תלמה האודיו לוגית שמלווה אותי כבר יותר מ-11 שנה.

ב-2 בפברואר 1999-נולדתי מחדש!

למרות שעברו כבר שנים , אני זוכרת את ההתרגשות של הצליל הראשון ששמעתי בחיבור הראשון, את קול צעדי במסדרון, את רחש טיגון השניצל במחבת, את החזרה לעולם של צלילים והחזרה לחיים.

אני לא דתיה, אבל בכל בוקר כשאני מרכיבה את המכשיר אני אומרת תודה לאל! 11 שנה, כל יום מחדש אני אומרת תודה למי שהמציא את הדבר הנפלא הזה.

עבר די הרבה זמן עד שהגעתי לרמה כזאת שהרגשתי  שזה בסדר. אני מקבלת את העובדה שאני לא שומעת מצוין, אפילו לא טוב מאוד, אבל אני עובדת, מדברת בטלפון, שומעת רדיו וטלוויזיה (עם אביזרי עזר) ונהנית לשמוע!

כל כך נהנית שאני שוקלת לעבור עוד שתל באוזן השנייה…

תגובות

פורסם ב- ,