שירה אוריאל

פורסם על-ידי בתאריך .

שירה אוריאל בת 6.5. נולדה ב2005 , אחות לאיתי אוריאל.

לאחר שאיתי נולד והתברר שהוא חרש, ידענו שכל הילדים שלנו יוולדו חרשים בגין הגן שעובר בתורשה. ואכן כך היה לא היו שום הפתעות וגם שירה נולדה לעולם הדממה. גם אצלה בשנה הראשונה לחייה, לא הועילו לה מכשירי השמיעה הרגילים והיא לא הגיבה אליהם.

ההחלטה ללכת על שתל עבור שירה היתה הכי קלה שבעולם לאור ההצלחה עם אחיה איתי שעבר גם הוא שתל בהצלחה, ובמהרה סגר את הפערים.

עד לרגע הניתוח בגיל שנה שירה טופלה פעמיים בשבוע אצל קלינאית תקשורת במיח"א על מנת לגרות אותה עם המכשירים הקיימים ולעורר את עצב השמיעה.

יש לציין ששירה התברכה בקריאת שפתיים מעולה והבינה אותנו נהדר ובהעדר היכולת לדבר ולפלוט משפטים השתמשה הרבה בג'סטות וככה יכלה להביע מה שהיא רוצה מאיתנו בכל הפעולות היומיומיות .

שירה עברה את כל הבדיקות המוקדמות בשניידר ונמצאה מתאימה לשתל ,תאריך הניתוח נקבע ליום ההולדת שלה בגיל שנה.

וכאמור בגיל שנה עברה שירה את הניתוח בהצלחה רבה בשניידר תחת ידיו של המנתח אייל רווה ותוך ארבעה ימים שוחררה הביתה.

כעבור חודש מהניתוח הגיע הרגע הגדול, החיבור למכשיר השתל וההתרגשות כמובן כמו תמיד הייתה גדולה. אחר שחוברה והצלילים החלו לזרום למוחה, מיד ראינו תגובות ראשוניות של שירה בכך שהיא סובבה את ראשה לגלות את מקור הקול ,זה היה מרגש ופה ידענו שהניתוח הצליח בגדול.

מפה זה היה רק שאלה של זמן עד ששירה תסגור את כל הפערים השמיעתיים ש"הפסידה" במשך השנה הראשונה לחייה.

שירה נכנסה למעון בגן מיח"א (מחנכי ילדים חרשים) לקבוצת ילדים בשפה אוראלית. רצינו שהיא תלמד לדבר רגיל ולא בשפת הסימנים כי זה מה שאנו קיבלנו בחינוך מהורינו. שירהקיבלה גם טיפולים שוטפים אצל הקלינאית תקשורת במיח"א, ובעיקר הרבה הפעלות של מוסיקה בשילוב כלים, הרבה זיהוי של קולות למשל של חיות, והכל במטרה להפעיל את השמיעה ואת הדיבור כמובן.

שירה כמו אחיה סגרה מהר מאוד את הפערים ובנוסף , כששמעה את אחיה איתי, הייתה מחקה את הדיבור שלו… ברגע שהתחילה לדבר, הג'סטות שלה שעזרו לה לתקשר, נעלמו מהר.

שירה השתלבה בגן רגיל של העירייה יחד עם בני גילה ללא שום קושי רב ונטמעה היטב בחברה הרגילה. היה חשוב לנו שתיכנס למים העמוקים ושתתרגל מהר.

כיום שירה בת 6.5 , מתחנכת בגן חובה. היא ילדה מלאת ביטחון רב, חברותית מאוד וגם אוהבת לפטפט הרבה… בשנה הבאה תעלה לכיתה א'

אין ספק שהשתל עשה נפלאות גם לשירה בדומה לאחיה , ושניהם נהנים מעצמאות שמיעתית ללא תלות באחרים. אנו מאוד מרוצים שיש לנו ילדים מדהימים, חכמים ומעל הכל שומעים שזאת המתנה הכי יפה שאפשר לבקש.

שירה מספרת על עצמה:

קוראים לי שירה אני בת שש וחצי אני עולה לכיתה א'. כשהייתי תינוקת ביום ההולדת הראשון עשו לי ניתוח ואז התחלתי לשמוע. אני שומעת מצויין ומאוד מאוד אוהבת לשמוע.

יואל וורד אוריאל, הוריה של שירה, 17.5.2012

תגובות

פורסם ב- ,