הוקרה בינלאומית לפרופ' ליאת קישון-רבין על תרומתה לחקר שתל השבלול

פורסם על-ידי איריס סיניגליה בתאריך .

אוניברסיטת תל אביב, 12/6/17

פרופ' קישון-רבין היא החוקרת הישראלית הראשונה שזוכה באות ההוקרה הייחודי ע"ש גרהאם פרייז'ר, הניתן לחוקרים ולמנתחים בולטים בתחום שתל השבלול

הוקרה בינלאומית לפרופ' ליאת קישון-רבין על תרומתה לחקר שתל השבלול

פרופ' ליאת קישון-רבין, ראש בית הספר למקצועות הבריאות ע"ש שטייר בפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל אביב, היא הזוכה לשאת את ההרצאה ע"ש גרהאם פרייז'ר לשנת 2017. הבמה להרצאה היוקרתית ניתנת לחוקרים ולמנתחים בולטים בתחום שתל השבלול, ופרופ' קישון-רבין היא החוקרת הישראלית הראשונה שזוכה בהוקרה זו.

 

אות ההוקרה ע"ש גרהאם פרייז'ר, מחלוצי תכנית שתל השבלול באנגליה, ניתן מאז 1994 במעמד הרצאה אותה מתבקש כל זוכה לשאת. בחודש מרץ קיבלה פרופ' קישון-רבין את אות ההוקרה במהלך הרצאתה בכנס השנתי של British Cochlear Implant Group בברמינגהם, אנגליה. נושא הרצאתה היה: "האתגרים בהאזנה על רקע רעש במושתלי שתל השבלול".

 

יש תחושת סיפוק בהכרה העולמית בעבודתנו

"שתל השבלול הוא פיתוח מדהים של המאה הקודמת, שמאפשר שמיעה לכבדי שמיעה וחירשים", אומרת פרופ' קישון-רבין. "זהו מכשיר חשמלי, שחלקו מושתל בניתוח באוזן הפנימית, וחלקו החיצוני קולט צלילים מהסביבה וממיר אותם לגירויים חשמליים המגרים ישירות את סיבי עצב השמיעה. המידע מועבר למוח לעיבוד, לזיהוי קולות סביבה, להבנת דיבור ואף להנאה ממוזיקה. המחקר שלנו ייחודי בהערכה ובתיעוד ההתפתחות השמיעתית והתקשורתית של תינוקות שהושתל בהם שתל השבלול לעומת תינוקות שומעים, ופיתוח כלי הערכה של תפיסת דיבור ברמות תפיסתיות ושפתיות שונות, בעברית, בערבית ובשפות נוספות".

 

"כיום, אנו מתמקדים בחקר המשתנים המסבירים את השונוּת הרבה בתפקוד עם שתל השבלול, ובמיוחד תפקוד על רקע רעש", מוסיפה פרופ' קישון-רבין. "בד בבד, אנו חוקרים את מאפייני הלמידה של תהליכים שמיעתיים על רקע רעש, במטרה לתרום מהידע הנצבר לתהליך השיקום השמיעתי. בנימה אישית, יש תחושת סיפוק בהכרה הבינלאומית בעבודה המחקרית שלנו, שהיא מאמץ קבוצתי של עמיתים מהחוג להפרעות בתקשורת, וכבוד גדול הוא לי להימנות עם זוכי העבר, הנחשבים לחוקרים ולרופאים מהבולטים בתרומתם לתחום שתל השבלול".

תגובות

FacebooktwittermailFacebooktwittermail
פורסם ב- חדשות ועדכונים