עמית גרדשטיין – מושתל דו"צ

פורסם על-ידי בתאריך .

שמי עמית, בן 62, נשוי ואב לשלושה. לקוי שמיעה מגיל 4 עקב נטילת אנטיביוטיקה. שנים רבות הרכבתי מכשיר שמיעה. היום אני מושתל דו-צידי של AB, שתל ראשון משנת 2006, ושתל שני משנת 2020.

למדתי בבית ספר רגיל, והמשכתי לתואר ראשון בהנדסת חשמל באוניברסיטת בן גוריון. כיום אני מהנדס אלקטרוניקה במקצועי.

בשנת 2006, כאשר הבנתי שהשמיעה מגבילה אותי, החלטתי לבצע ניתוח שתל ראשון. בחרתי בשתלים של AB בשל הטכנולוגיה המתקדמת, במיוחד בתחום עיבוד אותות, נושא שהיה קרוב לליבי כמהנדס אלק' (HiRes 90K היתה הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בתחום) ובשל התוכנה המתקדמת שמאפשרת התאמות עם מכשירי שמיעה (בימים שעדיין היה לי מכשיר שמיעה זה הוכיח את עצמו). גם המחויבות הגבוהה של AB למחקר ופיתוח ולביצוע שיפורים (הפחתת רעשים, כיווניות, ועוד) ולקישוריות היתה חשובה לי מאוד.

בתמונות כאן, אני עם ענת רעייתי מזה 39 שנה, במרוץ שתל השבלול השני שהתקיים ב-3 ליוני 2020. המרוץ היה מרגש מאוד בשבילי. פגשתי כאן חירשים וכבדי שמיעה בכל הגילאים, אנשי מקצוע בתחום שיקום השמיעה – מנתחי שתל וקלינאי/ות תקשורת, ושומעים, שבאו לרוץ ולתמוך בהעלאת המודעות לכבדות שמיעה וחירשות בחברה הישראלית. תודה לדר' ראובן ישי, יוזם ומארגן המרוץ, מנתח שתל ורץ מרתונים. אני מודה על הזכות שהיתה לי לקחת חלק במרוץ החשוב הזה.

בתמונות רואים שאני מרכיב את המעבדים עם "אקווה קייס".

כאשר אני עוסק בפעילות ספורטיבית, אני נעזר בפתרון למים של חברת AB "אקווה קייס" – קופסיות אטומות למים וללחות, שלתוכן אני מכניס את המעבדים, ומצמיד אותן למכנסי הריצה מאחור. יחידות הראש מוסתרות מתחת לכובע. הפתרון הזה מאפשר לי לעשות הרבה דברים שקודם לא היו נגישים. אפילו דבר בנאלי כמו יציאה לריצת בוקר עם מכשירי שמיעה היה בלתי אפשרי בשל ההזעה, כשהיום אני משתמש באקווה-קייס בכול הפעילויות, כגון רכיבה, ריצה, טרקים בהימלאיה, טיולים רגליים בארצנו החמה, וזה גם מאפשר לי לשמוע אפילו בשחייה חברתית (שזה בכלל חלום).

ללא ספק, השתלים והפתרונות הנלווים של AB הוכיחו את עצמם ומשמעותית שיפרו את איכות חיי בכלל, ובספורט בפרט, שזה כולל את כל הפעילות החברתית באימונים בקבוצות. בזכותו אני מרגיש כאחד מכולם ומשתלב עם כולם ומשתתף קבוע בתחרויות, בעיקר תחרויות טריאתלון (שחייה, רכיבה וריצה).

נכתב: ביוני 2022.

 

תגובות

פורסם ב- ,