רונית גמזלטובה – מושתלת בימודלית

פורסם על-ידי בתאריך .

"שמי רונית גמזלטובה.אני בת 33 ונולדתי בשיראז שבאיראן. כשהייתי בת שנה עלינו לישראל. כאן גילו הוריי שאני סובלת מליקוי שמיעה חמור.

עם אבחון הליקוי בשמיעה, התחלתי להרכיב מכשירי שמיעה. למדתי במסגרות מותאמות לילדים חירשים בתל אביב: גן מיח"א, בית ספר יסודי ניב ותיכון גאולה. אחר הצהריים הלכתי לפעילויות של שמע תל אביב.

במשך השנים הוצע לי לעשות שתל שבלול, אבל פחדתי ולא רציתי לעשות. לא היה מספיק מידע על הניתוח הזה.

כאשר התבגרתי ויצאתי לעולם העבודה, נתקלתי בהמון קשיים. לא הצלחתי למצוא עבודה בגלל בעיית השמיעה והדיבור שלי, אפילו שפניתי לכמה גורמים שיעזרו לי במשימה. סבלתי מחוסר ביטחון והיה לי קשה מאוד להבין ולהשתלב בעולם השומעים, לא ראיתי איך אני אצליח להתקדם בחיים ככה. לכן, בסופו של דבר, התחלתי לברר ולאסוף מידע על ניתוח שתל השבלול, ולבסוף החלטתי שאני הולכת על זה.

בספטמבר 2017 הושתלתי באוזן ימין בשתל של חברת AB במרכז הרפואי אכילוב בתל אביב. באוזן שמאל אני ממשיכה לשמוע עד היום עם מכשיר שמיעה תואם.

תהליך שיקום השמיעה עם השתל לקח המון זמן, אבל בעקבותיו השמיעה והדיבור שלי השתפרו בהרבה. בהמשך נרשמתי ללימודי פדיקור, מניקור, וגבות ועברתי את הקורסים בהצלחה, אך לצערי, עדיין התקשיתי למצוא עבודה כי המנהלים חששו שלא אצליח להבין את הלקוחות והם לא יוכלו להבין אותי..הייתי מתוסכלת מאוד מהמצב וחזרתי בוכה מכל ראיון עבודה שלא צלח.

לבסוף, אחותי אולגה, שעבדה בזמנו בחברת הביטוח איילון, פנתה לגורמים בכירים בחברה וביקשה מהם לתת לי הזדמנות לעבוד אצלם. היא הצליחה לשכנע אותם, וכעת, לאושרי הרב, אני עובדת בחברת איילון כבר 3.5 שנים .

למרות הקשיים הרבים שהיו לי בהתחלה, התמדתי ועבדתי קשה מאוד כדי להוכיח את עצמי, והצלחתי! כעת אני עושה חיל בחברה ומרגישה חלק ממנה. אני שמחה שיש לי תכלית ואני מרגישה שיש לי הרבה מה לתרום למקום העבודה שלי. בסרטון הוידיאו המצורף, תוכלו לפגוש אותי בכתבת טלויזיה מהשבוע, שנעשתה על המוקד שעובדת בו בחברת איילון.

הודות לשתל השבלול, יכולתי להתפתח ולהתקדם בחיים. התגבר לי הביטחון העצמי ואני יכולה להבין טוב יותר את הסובבים אותי ולהביע את עצמי בצורה הרבה יותר ברורה מבעבר. השמיעה והדיבור שלי השתפרו מאוד כיוון שאני מקפידה להרכיב את השתל במשך כל היום בעבודה.

מעבר לכך, אני ואחותי אוהבות לטייל יחד בעולם, ובכל מקום שאנחנו מגיעות אליו אני מתחברת מהר למקומיים והם מאמצים אותי כחלק מהמשפחה. למרות הקושי בתקשורת, אני מצליחה להתחבר ולהיכנס ללב שלהם. אנחנו אפילו שומרים על קשר לאחר הטיול. בתמונה שכאן, אני ואחותי האהובה אולגה בטיול שעשינו בחודש יוני בהודו."

נכתב ב: יוני 2022

תגובות

פורסם ב- ,