דוד אלגשווילי בן ה-70 חזר לשמוע בזכות שתל השבלול

פורסם על-ידי בתאריך .

פורסם באתר כללית – ביה"ח קפלן, אופיר לוי, 13/01/13

דוד אלגשווילי, בן 70, חזר לשמוע לאחר 15 שנים בזכות ניתוח שתל שבלול.

דוד: "אני רוצה להגיד לאנשים חרשים – יש לכם תקווה, תבדקו התאמה לניתוח שתל שבלול"

לאחרונה עבר דוד אלגשווילי, תושב אשדוד בן 70, עולה מגיאורגיה, ניתוח מורכב במחלקת אף אוזן וגרון, בראשותו של ד"ר דורון הלפרין, להרכבת שתל שבלול שנועד להשיב את שמיעתו לאחר 15 שנים שבהן סבל מחרשות דו-צדדית אשר הקשתה על תפקודו היומיומי.

דוד, ששימש בגאורגיה במשך 30 שנים כמנהל מחלקת כלכלה ומסחר בחברה גדולה, הסביר לאחר הרגע המרגש שבו חזר לשמוע כי החרשות הגבילה אותו מאוד, בעיקר אחרי שהגיע לישראל. "במשך השנים סבלתי מירידה הדרגתית בשמיעה בשתי האוזניים וכבר לא הייתי מסוגל להבין דיבור. נאלצתי לתקשר בעזרת קריאת שפתיים וכתיבה. עקב החרשות התקשיתי לתקשר עם משפחה וחברים", הוא מסביר, וכתושב אשדוד אפילו לא שמע את האזעקות במבצעים כגון עופרת יצוקה ועמוד ענן והזדקק לבני משפחתו שיהיו לידו כל הזמן. "עד שהגעתי לד"ר קצנל בקפלן, אשר הפיח בי תקווה שיבוא יום ועוד אשמע", הוא מחייך.

ד"ר אודי קצנל, מומחה במחלות אף אוזן גרון ניתוחי ראש וצוואר בבית החולים קפלן ומוביל השירות למחלות אוזנים ולניתוחי אוזנים, הסביר כי שתל שבלול הוא מכשיר אלקטרוני המוחדר בניתוח לאוזן הפנימית. "שתל השבלול הוא מכשיר אלקטרוני מתוחכם ביותר המאפשר להעביר שמיעה בצורה דיגיטלית ישירות לעצב השמיעה ומשם למוח. השתל מאפשר לאנשים חרשים לשמוע ולתקשר, ומתאים לתינוקות, לילדים ולמבוגרים הסובלים מלקות שמיעה קשה או מחרשות", הוא מסביר.

שתל שבלול מורכב מחלק המושתל בניתוח באוזן הפנימית, ומחלק חיצוני הדומה למכשיר שמיעה אותו מרכיב המושתל. "השתל, שכלול בסל הבריאות, הביא למהפכה אמתית בשנים האחרונות ותקווה לאנשים, הסובלים מחרשות מוחלטת, לשוב ולשמוע. השתל מאפשר לתינוקות שנולדו חרשים לפתח שפה ודיבור". בבית החולים קפלן פועל צוות שתל שבלול הכולל מנתח, קלינאיות תקשורת, רופא ילדים וגנטיקאי ועובדת סוציאלית. כל השירותים הקשורים לכיוון השתל ולאימוני השמיעה ניתנים בבית החולים.

דוד נראה נרגש מאוד מהרגע שהופעל המכשיר לאחר הניתוח. "סוף סוף אוכל לדבר ולשמוע את אשתי ובתי, בתקווה שלא אצטרך לשמוע את אזעקות האמת בעתיד", הוא מחייך. "אני רוצה להגיד לאנשים חרשים כי גם אם אמרו להם שאבדו הסיכויים והם ייאלצו להישאר חרשים להמשך חייהם, שיש להם תקווה, וכדאי להם להגיע לבית החולים ולבדוק אם הם מתאימים לניתוח שתל שבלול", הוא מסכם.

לצפייה בסרט (באתר כללית)

 

תגובות

פורסם ב-