יונתן מילברג – מושתל דו"צ

פורסם על-ידי בתאריך .

אני יונתן, בן 51, מרמת גן, מושתל דו-צדדי של AB (Advanced Bionics) .
את השתל הראשון עשיתי בספטמבר 2016 באוזן שמאל, ואת השתל השני במרץ 2018 באוזן ימין.

עד ינואר 2021 הכל היה בסדר. השתל הראשון מספטמבר 2016 עבד כמו שצריך טפו טפו טפו.. אבל בשתל השני החלו בעיות – עברתי מספר מיפויים שבמהלכם, נאלצו לסגור במצטבר כ-9 אלקטרודות שלא עבדו כמו שצריך, אבל בינואר 2021, לאחר מספר בדיקות התחוור שמדובר בכשל של השתל ואצטרך לעבור ניתוח להחלפה שלו.

כשאמרו לי את זה, לא שאלתי שאלות כמו למה דווקא לי זה קרה, או איך זה קרה, ולא חשבתי כלל על האפשרות להחליף חברת שתלים. בכלל לא עברו במוחי כל השאלות האלו, התייחסתי פשוט לעובדה שהשתל תקול, אז צריך להחליפו בשתל תקין. השתל הראשון עובד כמו שצריך, אז למה לחשוב בכלל על החלפת חברה, ובנוסף, ממילא צריך ששני השתלים יהיו של אותה חברה.

במאי 2021 עברתי את הניתוח להחלפת השתל באוזן ימין. עברו כמה חודשים עד שבאמת התחלתי לשמוע עוד יותר טוב מקודם. אני עדיין עושה אימוני שמיעה כדי לשפר את השמיעה באוזן הזאת.

ועם כל הקושי ואי הנעימות שבדבר, יש גם חוויות טובות שהופכות את כל העסק לשווה וכדאי, כמו למשל ההופעה החיה של הזמרת הארגנטינאית המפורסמת Soledad בתל אביב בשבוע שעבר. במשך שעתיים השבוע התרגשתי ונהניתי כל כך! שעתיים של תענוג אמיתי – לשמוע את המוזיקה האהובה עלי, אני ארגנטינאי במקור. תענוג לשמוע מוזיקה בשתי האוזניי, או יותר נכון בשני השתלים. היה כייף אמיתי לשמוע מוזיקה בשפת האם שלי (ספרדית) כל כך ברור ולהבין ממש כל מילה. והדובדבן שבקצפת – בסוף, ההופעה זכיתי לבלות בחברתה, היא מקסימה! היא הופתעה והתרשמה לשמוע על מה שעברתי כדי שאוכל לשמוע וליהנות מהמופע שלה אותו ערב.

חשוב לי לסיים במסר מעודד: מסע השמיעה, כמו בחיים, לא תמיד קל, אבל אל תרימו ידיים ותעשו כל מה שאפשר כדי להשיג את המקסימום הטוב ביותר עבורכם.

מצרף תמונה שלי יחד עם הזמרת Soledad הנפלאה.

נכתב ב: יולי 2022.

תגובות

פורסם ב- ,