ניב אסידו

פורסם על-ידי בתאריך .

ניב אסידו נולד בתאריך 29.1.2003 בביה"ח נהריה, במשקל 930 גר', בניתוח קיסרי. מכיוון שנולד פג, בשבוע 29 להיריון, עבר תקופה ארוכה של טיפול בפגייה, עם המון בדיקות אינסופיות…

ב-6.5.2010 שוחרר בשעה טובה מהפגיה במשקל 2.800 גרם.

בתאריך 3.6.2003 עבר בדיקת שמיעה ונמצא חירש ב- 100%.

בגיל 6 חודשים הורכב לו מכשיר שמיעה אשר לא תרם דבר לשמיעתו.

כשניב היה בן שנה וחצי, הוחלט לאחר התייעצות עם מומחים מביה"ח "רוטשילד" ("בני ציון"), על השתלת שתל קוכליארי באוזן הימנית. הניתוח נערך בתאריך 23.5.04 .

כך מתחיל מסע ארוך עם "המלאכים בלבן" (כמו שקוראים להם במשפחה של ניב), שעוברים איתם כברת דרך ארוכה של שיקום, הדרכה, הכוונה, בדיקות שמיעה אין סופיות, ומיפויים  עד למצב האבסולוטי עבור ניב, לשמיעה תקינה כמה שיותר.

ביולי 2004, כחודשיים לאחר הניתוח, ניב אומר את המילה הראשונה שלו: שלום!  להתרגשות כל הסובבים.

ניב המשיך להתקדם, מקבל סייעת מלווה בגן טרום חובה שמלווה ומקדמת.

בגן חובה, נפתח גן שפתי,במעלות והוא עובר אליו לשנתיים, עם התקדמות מדהימה בדיבור, בהתנהגות ובתהליך ההתבגרות שלו. ניב מפיק דיבור ברור ומובן, מתקדם יפה ובמקביל, בבדיקה אצל נוירולוג מוגדר גם כבעל בעיות קשב וריכוז והיפראקטיביות שבהחלט מוסיף קשיים להתמודדויות שלו!

למרות כל הקשיים, ניב מתחיל לצייר ולצייר, הדבר שהכי מרגיע אותו, מגלה עולם חדש ונפלא שגורם לו אושר רב!

הוא מאוד אוהב ספרים וסיפורים, מתעניין ומבין מאוד בחלל החיצון, דינוזאורים ובעלי חיים. משפחתו המדהימה רצה איתו לכל הצגה, שעת סיפור, תערוכה, תצוגה, גני חיות וחוויות, שיעשירו את עולמו ויוסיפו לו עניין ותוכן.

בינואר 2010 , כמה ימים לפני יום הולדתו, משתבש השתל הקוכליארי, וניב חוזר להיות חירש לחלוטין. למרות הבהלה וחוסר האונים, ניב, משפחתו וצוות הגן מגייסים כוחות משותפים וכנגד כל הסיכויים, ניב עובר חודש עם מעט מאוד תסכולים, המון שמחה, לא מוותר אפילו על התורנות בגן ועל שום פעילות ומצייר אפילו ביתר התלהבות. בלית ברירה, ניב לומד ומתחיל לזהות שפת סימנים וקורא מעט שפתיים!

בתאריך 8.2.2010 עובר ניב ניתוח חוזר בהצלחה, והשתל החדש מוכיח את עצמו ועונה על כל הציפיות.

בעוד כחצי שנה, יתמודד, אם יהיה כוח, עם שתל באוזן השנייה.

מתוך כל זה עלה הרעיון הנפלא להקים תערוכה, שתהיו שותפים איתנו למה שעובר על הילד המדהים הזה!

invitation

גלרית תמונות של ניב אסידו

תגובות

פורסם ב- ,