מיח"א – מועצה ארצית

בעלות: ארגון וולונטרי – מיח"א : מחנכי ילדים חרשים (ע"ר)

אוכלוסיית היעד

סוג לקות: ליקויי שמיעה

גיל: מגיל לידה ועד 6 (פרט למיח"א באר שבע ולמיח"א ירושלים, שם מטופלים ילדים עד גיל 3)

שפה: עברית, ערבית

מטרת הארגון / אני מאמין

מיח"א (מחנכי ילדים חרשים), הינו ארגון וולונטרי העוסק בטיפול ושיקום ילדים ליקויי שמיעה. המועצה הארצית של מיח"א הינה עמותה רשומה המאגדת בתוכה את כל מרכזי מיח"א בארץ, ומהווה החוליה המקשרת, המתאמת והדואגת לקשר שקיים בין מרכזי מיח"א בכל התחומים. הארגון דוגל בהתאמת טיפול פרטני לכל ילד, על מנת לשלבו, בבוא העת, בחברה השומעת. שיטות הטיפול רבות ומגוונות ונקבעות בהתאם לצרכיו של הילד, תוך שיתוף פעולה מלא של המשפחה (והמטפלים).

תיאור/פירוט פעילות השירות

הרצאות, כנסים, ימי עיון:
המועצה אחראית על קשר בין מרכזי מיח"א ומפעילה פרוייקטים משותפים לכל המרכזים כגון: השתלמויות מקצועיות משותפות המתקיימות לפחות אחת לשנה.
זכויות:
המועצה מייצגת את מרכזי מיח"א בכל הקשור לנושאי פעילות ארציים, משרדי ממשלה, כנסת, מוסדות ציבור, ארגונים ועמותות הפועלים יחד ובשיתוף פעולה לקידום מעמדם וזכויותיהם של הילדים המטופלים ומשפחותיהם.
סיוע כספי:
המועצה אחראית על הגשת בקשות להקצבות ממשרדי הממשלה, קרן עזבונות וחלוקתם בין המרכזים; משתתפת בארגון מבצעי התרמה על מנת לאפשר למרכזים להעניק טיפול אופטימלי לילדים ובני משפחותיהם. למועצה קשר עם גופים או אנשים פרטיים בארץ ובחו"ל המעונינים לתרום למען המשך הפעילות במרכזים, רכישת ציוד כגון מכשירי שמיעה לבנק המכשירים הפועל ברוב מרכזי מיח"א, וכן לרכישת ציוד נוסף למכונים האודיולוגיים או לכל מטרה אחרת הקשורה למתן טיפול לילדים ולמשפחותיהם.
ציוד : מכשירי שמיעה:
רכישת ציוד כגון: מכשירי שמיעה וציוד נוסף למכונים האודיולוגיים.
מסגרת חינוכית:
בכל המרכזים פועלים מעונות יום שיקומיים המיועדים לילדים בגילאי שנה עד שלוש שנים. הקריטריונים לקבלה עפ"י החוק. כמו כן פועלים גני ילדים עד גיל שש.ייעוץ:הדרכת הורים.
אופני קבלת השרות
E איך ולמי פונים : יש לפנות למנכ"ל המועצה הארצית (עדיף באמצעות הדואר האלקטרוני).

תגובות

FacebooktwittermailFacebooktwittermail